O nás

Hotel Javorina je v súčasnosti najstarší a najdlhšie fungujúci hotel v Novom Meste nad Váhom. Jeho história siaha až do dvadsiatych rokov minulého storočia, kedy sa začal stavať v blízkosti železničnej stanice. Pôvodne išlo o menšiu, jednoposchodovú stavbu, končiacu pri dnešnej bráne, v ktorej sa nachádzalo len desať izieb. Hotel sa volal podľa majiteľa - Hotel Kollár. V najbližších rokoch sa dostaval za bránu na prízemí a tak sa rozšíril o ďalšie izby.

V druhej polovici tridsiatych rokov minulého storočia sa realizovala nadstavba druhého poschodia, po celej ploche budovy. Vďaka tomu kapacitou predčil zvyšné dva hotely, ktoré sa v tej dobe v meste nachádzali. Pri zariaďovaní objektu sa majitelia snažili použiť všetky vtedy dostupné inovácie - nábytok mal v tej dobe modernú, chromovanú úpravu, ložné prádlo muselo byť batistové, matrace z prirodzenej konskej žíne a vlnené prikrývky z ťavieho rozháru.

V päťdesiatych rokoch prešiel hotel z majetku rodiny Kollárovcov pod správu štátneho podniku Reštaurácie a jedálne Trenčín. V tom období sa aj zmenil názov na Hotel Javorina. Vďaka svojej výhodnej polohe pri stanici sa stal obľúbeným miestom ubytovania pre účastníkov turistických zájazdov, ktoré organizovali výlety po okolitých mestách a pamätihodnostiach.

Začiatkom deväťdesiatych rokov bol hotel vrátený potomkom pôvodných majiteľov. Kvôli vyšším požiadavkám hostí boli niektoré izby prerobené na izby s vlastnou kúpeľňou. Postupne sa tak hotel dostal do podoby, v akej ho poznáme dnes.